menu-in
2
3
4
5
menu-out 
x
...

festival-lanckoronna-header
Festiwal Terra Artis
muzyka, teatr, fotografia, literatura...
międzynarodowe
warsztaty
gitarowe
w Lanckoronie

XVI MWG

Próba kwartetu gitarowego.

Tegoroczne XVI Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe i Festiwal Terra Artis w Lanckoronie odbędą w terminie 13-23 lipca 2023r.

Informacja o zapisach znajduje się w zakładce „Warsztaty”/ „Rekrutacja”

Wykładowcami będą: Tatiana Stachak, Lorenzo Micheli, Marek Nosal, Martin Schwarz, Petr Saidl, Michał Nagy, Paweł Kwaśny, Michał Pindakiewicz, Helena Siatkowska i Marcin Siatkowski.

Orkiestrę gitarową poprowadzi Martin Schwarz. Warsztatami muzyki rozrywkowej pokieruje Marcin Siatkowski.

Nie zabraknie warsztatów towarzyszących, koncertów i innych wydarzeń, o których będziemy wkrótce informować.

Zapraszamy serdecznie!

Organizatorzy Koncerty – szczegóły

o warsztatach

Lekcja gitary. • Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie to odbywający się nieprzerwanie od 2007 roku projekt z zakresu edukacji kulturalnej i artystycznej o ważnym wymiarze społecznym. Interdyscyplinarne warsztaty z różnych dziedzin sztuki: muzyki, poezji, literatury i teatru skierowane są zarówno do studentów, uczniów szkół muzycznych, jak i wszystkich miłośników gitary. Oprócz doskonalenia techniki gry na instrumentach, wiele uwagi poświęca się kształtowaniu wrażliwości artystycznej i poszerzaniu horyzontów twórczych uczestników.
• Integralną częścią wydarzenia jest Festiwal Terra Artis, obejmujący koncerty muzyki różnych gatunków i kierunków stylistycznych oraz inne wydarzenia.
Festiwal Terra Artis w Lanckoronie to międzynarodowe wydarzenie skupiające wokół siebie sympatyków muzyki (gitarowej, klasycznej, jazzowej oraz tradycyjnej), które spełnia ważną rolę w ożywianiu życia kulturalnego Lanckorony i okolicznych miejscowości.Co roku Festiwal przyciąga na ogólnodostępne koncerty publiczność zarówno z regionu Małopolski, jak i z całej Polski oraz z zagranicy. Stanowi także ciekawą ofertę sprzyjającą promowaniu walorów turystycznych i dziedzictwa kulturowego Gminy.
• Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie zostały wyróżnione w 2010 roku nagrodą Województwa Małopolskiego ,,Ars Quaerendi” za wybitne działania na rzecz promocji i upowszechniania kultury. Od roku 2008 honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje JM Rektor Akademii Muzycznej w Krakowie. Wydarzenie zostało także docenione przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego marką „Made in Małopolska” w latach 2018-2019 oraz marką „Wizytówka Małopolski” w roku 2021.


NASI PARTNERZY

Zadanie jest finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego
Zadanie jest finansowane z budżetu
Województwa Małopolskiego
w ramach V edycji
Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Dofinansowano ze środków Centrum Edukacji Artystycznej
Dofinansowano ze środków
Centrum Edukacji Artystycznej
malopolska
bodzet_obyw
CEA
Więcej naszych partnerów: