festiwal
terra artis
międzynarodowe warsztaty gitarowe

Warsztaty sztuki wizualnej z MOCAK-iem

Warsztaty sztuki wizualnej z MOCAK-iem

Warsztaty inspirowane partyturami muzycznymi artystów z Kolekcji MOCAK-u (między innymi Krzysztofa Pendereckiego, Dicka Higginsa, Bogusława Schaffera).

Zajęcia rozpocznie prelekcja, w której trakcie uczestnicy poznają realizacje różnych artystów, a następnie stworzą własne prace. Na podstawie powstałych partytur zostanie odegrany koncert. Zajęcia odbywać się będą w dwóch terminach i w dwóch grupach wiekowych.

Prowadzenie:

Paulina Mędrala – historyczka sztuki, studiowała na Uniwersytecie Wiedeńskim. Współpracowała między innymi z Weltmuseum Wien, Inverleith House Gallery w Edynburgu i Sotheby’s Institute of Art w Londynie. Obecnie pracuje w MOCAK-u w Dziale Sztuki.

 

Drzewo wiadomości

Uczestników festiwalu i warsztatów gitarowych, a także mieszkańców Lanckorony zapraszamy do udziału w otwartych warsztatach inspirowanych pracą Oskara Dawickiego Drzewo wiadomości.

Uczestnicy poznają bliżej twórczość artysty oraz zreinterpretują symbolikę drzewa wiadomości w kulturze. Wspólnie będziemy zadawać pytania, szukać odpowiedzi, a nawet rajskich owoców. Każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł się włączyć w dekorowanie rajskiej jabłoni. Zajęcia mają charakter ciągły, można się w nie włączyć w dowolnym momencie festiwalu, nie wymagają zgłoszeń. Finałem warsztatów będzie posadzenie jabłonki w przestrzeni miasta.

Oskar Dawicki (1971)
Artysta zajmujący się performansem, wideo i instalacją. Współtworzył grupę Azorro. Bohater książki W połowie puste (2011) autorstwa Łukasza Gorczycy i Łukasza Rondudy oraz filmu Performer (2015) Macieja Sobieszańskiego i Łukasza Rondudy. W swojej twórczości z dużą dozą ironii i humoru eksploruje temat tożsamości artysty i jego statusu ekonomicznego. Występuje przeciwko politycznej wizji świata, walczy o prawo jednostki do indywidualizmu i wolności porażki. Podejmuje także problem konfrontacji artysty z publicznością.

Więcej informacji o pracach artysty w Kolekcji MOCAK-u

Prowadzenie:

Anna Pyzik – bibliotekarka, edukatorka, animatorka kultury. Współzałożycielka krakowskiego Foodsharingu. Instruktorka Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Obecnie pracuje w MOCAK-u w Dziale Wiedzy o Sztuce.

Edyta Wyżga – historyczka sztuki, edukatorka i koordynatorka projektów artystycznych. W 2018 roku współorganizowała I edycję Krakowskiego Salon Sztuki. Obecnie pracuje w MOCAK-u w Dziale Wiedzy o Sztuce.