festiwal
terra artis
międzynarodowe warsztaty gitarowe

Warsztaty harfowe wokół muzyki współczesnej

Agnieszka Grela-Fedkowicz

  ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie, a następnie studia podyplomowe w klasie harfy prof. Helgi Storck na Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoje umiejętności doskonaliła podczas licznych kursów mistrzowskich.Współpracowała z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Filharmonią Śląską w Katowicach, Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach, Teatrem Wielkim w Łodzi, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orchesterverein Solingen 1910 e.V., Modern Symphony Orchestra oraz Myślenicką Orkiestrą Kameralną.
   Szerokie zainteresowania muzyczne zaowocowały współpracą z grupą Osjan, Czesław Śpiewa, O.S.T.R., Anną Treter, zespołami JWP.org, Galicja oraz Wojtek Fedkowicz Noise Trio. od 2016r. artystka współtworzy wraz z mężem, perkusistą zespół Fedkowicz Duo. Duet wydał w kwietniu 2018 roku płytę z autorską muzyką „Imaginary Space”.
    Jest pomysłodawcą, organizatorem i dyrektorem artystycznym festiwalu Dni Harfy w Krakowie.
     W 2006 roku Agnieszka Grela-Fedkowicz otworzyła klasę harfy w Szkole Muzycznej I stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie. Była to wówczas pierwsza i jedyna szkoła muzyczna w Małopolsce oferująca dzieciom naukę gry na harfie. Uczniowie klasy harfy są laureatami międzynarodowych konkursów w Czechach, we Włoszech, w Serbii, na Ukrainie, w Słowenii oraz konkursów w Polsce. Uczniowie klasy harfy dokonują prawykonań utworów solowych oraz kameralnych, często napisanych specjalnie dla nich. Są także zapraszani jako wykonawcy podczas koncertów odbywających się m.in. w Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Niepołomicach. Absolwenci kontynuują naukę w Guildhall School of Music and Drama w Londynie oraz na Akademii Muzycznej w Krakowie.
      W październiku 2015 r. Agnieszka Grela-Fedkowicz została uhonorowana odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tematy warsztatów:
      • praca w grupie
      • improwizacje z wykorzystaniem współczesnych technik harfowych
      • tworzenie improwizacji inspirowanych poezją
      • poznanie różnych gatunków muzycznych takich jak pop, jazz
      • przygotowanie do występu publicznego
      Własny instrument mile widziany! – harmonogram zajęć: tba – wstęp wolny na koncerty; Warsztaty harfowe odbędą się w dniach: tba. Koszt uczestnictwa: tba Informacje i zapisy: od 1 kwietnia 2019 r. poprzez formularz zgłoszeniowy.