festiwal
terra artis
międzynarodowe warsztaty gitarowe

Warsztaty harfowe wokół muzyki współczesnej

Agnieszka Grela-Fedkowicz

ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie, a następnie studia podyplomowe w klasie harfy prof. Helgi Storck na Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoje umiejętności doskonaliła podczas licznych kursów mistrzowskich. Współpracowała z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Filharmonią Śląską w Katowicach, Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach, Teatrem Wielkim w Łodzi, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orchesterverein Solingen 1910 e.V., Modern Symphony Orchestra oraz Myślenicką Orkiestrą Kameralną. Szerokie zainteresowania muzyczne zaowocowały współpracą z grupą Osjan, Czesław Śpiewa, O.S.T.R., Anną Treter, Galicja oraz Wojtek Fedkowicz Noise Trio. Od 2016 r. artystka współtworzy wraz z mężem, perkusistą zespół Fedkowicz Duo. Duet wydał w kwietniu 2018 roku płytę z autorską muzyką „Imaginary Space”.

W 2006 roku Agnieszka Grela-Fedkowicz otworzyła klasę harfy w Szkole Muzycznej I stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie. Była to wówczas pierwsza i jedyna szkoła muzyczna w Małopolsce oferująca dzieciom naukę gry na harfie. W październiku 2015 r. Agnieszka Grela-Fedkowicz została uhonorowana odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tematy warsztatów:

  • praca w grupie
  • improwizacje z wykorzystaniem współczesnych technik harfowych
  • tworzenie improwizacji inspirowanych poezją
  • poznanie różnych gatunków muzycznych takich jak pop, jazz
  • przygotowanie do występu publicznego

Cena: 400,00 zł obejmuje:

  • 4 dni warsztatów po 2 godziny zegarowe (łącznie 8 godzin)
  • wstęp wolny na wszystkie wydarzenia Festiwalu Terra Artis

Istnieje możliwość wykupienia lekcji indywidualnych (liczba lekcji ograniczona, cena: 100 zł/30 min.).

Nocleg i wyżywienie we własnym zakresie. Uczestników zapraszamy z własnym instrumentem (współczesna harfa pedałowa, harfa celtycka lub inne). Warsztaty odbędą się w terminie 16-19 lipca.

Zapisy na warsztaty: od 15 kwietnia 2019 r. poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie.

Regulamin uczestnictwa w warsztatach