festiwal
terra artis
międzynarodowe warsztaty gitarowe

Patryk TikTak Matela

Nauka teorii muzyki poprzez zabawę z zastosowaniem licznych materiałów pomocniczych, jak np. plansze, zbiór autorskich nagrań audio oraz skrypt zawierający esencję
niezbędnej wiedzy. Warsztaty poprowadzi dyplomowany nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem ((uprawnienia pedagogiczne Ministerstwa Edukacji) – Patryk Matela. Nauczyciel beatboxu z ponad 10-letnim doświadczeniem, współorganizator Polish Beatbox Battle, pionier łączący beatbox z nietypowymi stylami, autor pierwszej w Polsce książki o human beatbox.

Patryk TikTak Matela udziela się na niezliczonych imprezach w Polsce i za granicą, m.in. w Londynie, Edynburgu (UK), Berlinie, Kolonii, Bochum (Niemcy). Od 2004 roku organizuje oficjalne mistrzostwa beatboxowe – WBW Polish Beatbox Battle, które są największym beatboxowym wydarzeniem roku w Polsce, rozpoznawalnym zagranicą.
Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych (m.in. „Teleexpress”, „Kuźnia Talentów, „Kawa czy herbata” TVP, „Czułe Dranie” TV4, Trójka, Radio Bis, Radiostacja, Radio Kampus) oraz światowych zjazdów beatboxowych, ostatnio w Berlinie i Londynie. Prowadzi warsztaty beatboxu, kilkukrotnie był jurorem zawodów beatboxowych, organizuje imprezy beatboxowe, m.in. w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą” i „Planie B”. Beatboxer w hip-hopowych projektach teatralnych: „12 Ławek” Jarosława Stańka oraz białostockim „Morosophus” oraz filmie „Jeszcze nie wieczór” Jacka Bławuta.

Wielokrotnie działał charytatywnie, m.in. prowadząc warsztaty w domu poprawczym, ucząc w dzieci niebezpiecznych dzielnicach, występując w domu dziecka.W 2016 Patryk Matela stworzył projekt Beatbox Kids, który łączy beatbox i logopedię, aby dzieci mówiły wyraźniej. Jego celem jest wprowadzenie zajęć beatboxowych do szkół w całej Polsce. W tym celu wydał książkę dla dzieci „Co w paszczy piszczy?”, serię lekcji video dla dzieci, aplikację mobilną i regularnie prowadzi warsztaty w szkołach i przedszkolach.